Godaddy Şifre Değiştirme

Godady Şifre Değiştirme

İnternet kullanımı günümüzde aktif olarak gerçekleştirilirken milyonlarca kullanıcıya hitap edilmektedir. Elbette ki kurulan web sitelerinin, hosting ve domain ihtiyaçları pek çok farklı firma tarafından karşılanırken, bunlar arasında yer alan GoDaddy, ismini oldukça fazla duyurmuş ve beğeni kazanmış olanlar arasında. Sunucu sağlayıcı hizmetleri bulunan bu firma, fiyatlarının oldukça düşük olması ile yaygın olarak tercih ediliyor. Fiyatlarının yanı sıra hizmetleri de oldukça iyi olarak yorumlanmış olurken, bazı kullanıcılar reklamlardan şikâyet etse de, bunu es geçen pek çok kullanıcısı bulunuyor. Servis hızları gayet iyi ve yine güzel bir bandwidth olanağı da kullanılanlar arasında. Peki, bahsedilen bu hizmetin şifre işlemleri hakkında nelere yer verebiliriz şöyle bir göz atalım. Domain satışı gerçekleştiren bu firmanın, şifre işlemleri hakkında bilgiler şöyledir.

Şifre değiştirme işlemleri

Ana sayfa üzerinde, sağ üst kısımda buluna Giriş butonu üzerinden, hesap oluşturma ya da mevcut üyelik bilgileri ile giriş mümkün olmaktadır. Şifresini değiştirmek isteyenlerde yine bu kısımdan işlemlere tabi olabilirler. Giriş yapın seçeneği altında yer alan, kullanıcı adımı, müşteri numaramı ya da şifremi unuttum butonlarını kullanarak istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Şifremi unuttum

Bu buton tercih edildikten sonra sizlerin yönlendirildiği sayfada sorulacak bilgiler şöyledir.

  • Kullanıcı adı veya müşteri numarası
  • Kayıtlı e – posta adresi
    • Elbette ki e- posta adresinizin de şifresini bilmeniz gerekiyor. Onay işlemleri mail adresinize giriş yapılarak gerçekleştirilmesi üzerine bu oldukça önemlidir.
  • Robot değilim testi de geçilmesi üzerine güvenlik sorunu kutucuğu işaretleyerek geçebilirsiniz.

Gerekli bilgiler ilgili kutucuklara girildikten sonra, Gönder butonu tıklatılarak, mail adreslerinize gönderilen link üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle yeni şifre oluşturmuş ve daha güvenli olarak giriş yapmış olacaksınız. Şifre belirlerken, harf ve rakamlardan oluşturmaya dikkat ediniz.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın