HSBC Bankası İnternet Şifresi Değiştirme

Bankacılık sektöründe, finansal kuruluşlar olarak hizmet veren HSBC, dünya bankası olarak bilinmektedir. Yine ülkemizde de pek çok noktada bulunan şubesi ile hizmetlere devam ederken, son yıllarda bazı bölgelerde bulunan şubelerinin kapatılması ile müşterileri maalesef şubelere ulaşmak konusunda zorluk yaşamaktadır. Böylelikle de internet bankacılığı işlemlerine oluşan talep artmış olurken, kullanıcılar bu yönde destek beklemektedir. Genel olarak internet bankacılığı ile tüm işlemlerinizin özetlerine göz atmak, dönem içi hareketler ve diğer kart bilgileri hakkında detaylara ulaşmak mümkün oluyor. Sizlerde HSBC internet bankacılığı şifrelerinizi oluşturarak artık şubeye gitmenize gerek kalmadan, limit artışı isteklerinizi, ekstre görüntüleme, taksit planları, fatura ödemeleri, hesap kesim tarihi değiştirme gibi tüm işlemlere bu platformlar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şifre değiştirme işlemleri

                Mevcut olan şifrenizi unuttunuz ya da daha öncesinden hiç şifre almadıysanız ilk olarak şu bilgileri yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

  • TC kimlik numarası
  • Kredi kartı ya da hesap kartı numarası
  • Kredi kartı arka yüzeyde yer alan 3 haneli güvenlik numarası
  • Kredi kartı ön yüzeyde yer alan son kullanma tarihi aa/yy
  • Kredi kartınızın kayıtlı olduğu cep telefonu numarası

 

 

 

Bireysel bankacılık

Bankanızın resmi web adresi http://www.hsbc.com.tr/tr/ olup, bu sayfa üzerinde yer alan sol kısımda bireysel bankacılık için giriş butonu bulunmaktadır. Yine bunun yanı sıra anında şifre işlemlerine de bu kısımdan giriş yapabilirsiniz.

Şifresini hatırlamayanlar ya da yeni şifre almak isteyenler, giriş butonuna tıkladıktan sonra, aşağıda yer alan Anında Şifre ‘’ tıklayınız ‘’ butonunu tercih etmesi yeterli olacaktır. Bu kısımda ise yukarıda bahsettiğimiz bilgiler yeterli olacaktır.

Gerekli bilgiler kutucuklara girildikten sonra, devam butonu kullanılarak, şifre yenileme işlemleri başarı ile gerçekleştirilecektir. Şifre sorunları için ise 0850 211 0 111 bireysel telefon bankacılığından destek alabilirsiniz.

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın