Turkcell T70 Şifre Değiştirme

 

Turkcell, akıllı telefon teknolojisinde yeni adımlar atarken, üretmiş olduğu T70 modeli ile tüketicilere hizmet vermektedir. Özellikleri ve görünümü açısından oldukça şık bir model olurken, elbette ki kullanıcılarına teknik destek bakımından da hizmetlerini sunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Türkcell t70 şifre değiştirme hakkında bilgiler vermemiz gerekirse, şifre değiştirme işlemleri arasında birkaç farklı çeşide yer vermek mümkün oluyor.

  • Model desen değiştirme
  • Pin kodu değiştirme
  • Güvenlik şifresi değiştirme
  • Mail şifresi değiştirme

Model desen değiştirme

Ekran kilidi olarak kullanılan model desen, yine aynı şekilde şifrenin, desenin oluşturduğu ayarlar menüsünden gerçekleştirilmektedir. Elbette ki mevcut olan model eğer ki unutulmuş ise, cihazınız için tanımlanmış olan mail adresi ile yenileme işlemlerine başvurmak gerekiyor. Aksi takdirde cihaz ayarlarına giriş yapamayacağınızdan desen değiştirmek mümkün olmayacaktır.

Cihazınızın uygulamalar menüsünden, ayarlar tercih edilmelidir. Sonrasında güvenlik butonuna giriş yaparak; Ekran kilidi kısmından, desen, pin ya da şifre gibi seçeneklere uygun bir seçim yaparak, oluşturma ve değişim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

PIN kodu değiştirme

Cihazlarınızın açılması durumunda, SIM KART pin kodu değiştirmek için ise yine ayarlar menüsü kullanılmaktadır. Güvenlik kısmından pin kodu değiştirmek eski pin kodunu bilmeniz halinde gerçekleştirilecektir. Eğer ki pin kodunuzu unutmuşsanız, beraberinde verilen kurtarma kodu ile şifre değiştirme işlemleri mümkün oluyor.

Güvenlik şifresi değiştirme

Güvenlik şifresi değiştirme de yine ekran kilidi ayarları ile birlikte aynı kısımdan yapılmaktadır. Eski güvenlik şifrenizi girerek ilk olarak sistemi çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasında ise yeni şifre belirleyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Mail şifresi değiştirme

Google Play Store hesaplarınız için kullanılan mail şifreleri ise, mailinizin ana sayfasından hesap ayarları bölümünden değiştiriliyor. Bunu yine bilgisayarlarınızı kullanarak daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Diğer şifre değiştirme işlemleri için bizleri takip edin.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın