Yahoo Şifresi Değiştirme

Yahoo Şifresi Değiştirme

 

Uzmanların görüşüne göre 70 gün içerisinde şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Şifre değişim işlemi her zaman için faydalı bir işlemdir. Günümüzde ise güçlü bir şifre seçmek artık zorunlu hale gelmiş durumdadır.

 

Yahoo da değişim işlemi oldukça basittir.

Yahoo hesabımıza kullanıcı adı ve şifremizle beraber giriş yapıyoruz. Giriş yapılınca Yahoo anasayfasına yönlendiriliyoruz. Sağ üst kısımdan mail kısmına giriyoruz. Sol yukarıda bulunan Hi, Adınız ve Soyadınızın yazdığı bölüme tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencereden Account info’ya tıklıyoruz. Gelen sayfada Change your password yazısını görüyoruz, değişim için buna tıklıyoruz. Change your password yerine şu anki şifremizi ve new password yerine ise değiştirmek istediğimiz şifreyi yazıyoruz. Alttaki Re-type new password yerine de değiştirmek istediğimiz şifreyi tekrar yazıyoruz. Save butonuna tıklıyoruz ve karşımıza “You have successfully chosen a new password” yazısı çıkıyor. Aşağıdaki continue butonuna tıklıyoruz ve şifremizi değiştirmiş bulunuyoruz.

 

Yahoo, cep telefonunuza SMS gönderme sistemini, resmi güvenlik sistemi olarak açıkladı. Sistemi kullanabilmek için, Yahoo Mail’imize girip Güvenlik sekmesinde bulunan ilgili kutuya cep telefonu numaramızı kayıt etmek ve daha sonra sorulan isteyip istemediğimiz sorusuna verdiğimiz cevap ile güvelik sistemine dâhil olmak gerekiyor. Telefon numaranız sisteme kayıt edildikten sonra şifrenizi unutsanız, çaldırsanız bile sistem telefon numarası üzerinden sizinle iletişime geçerek şifrenizi yenilemenizi sağlıyor. Yeniliğin kullanıcı problemlerine çözüm üretip, kullanışlı olup olmayacağı ise merakla bekleniyor.

 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın